Przewiń do góry

Zwycięzcami VI edycji Programu TalentowiSKO 2018/2019 etap regionalny zostały szkoły pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie.
Serdecznie gratulujemy!!!

 

W czwartek, 13 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono nagrody zwycięzcom etapu regionalnego i krajowego konkursów w Programie TalentowiSKO.

Program TalentowiSKO powstał w 2013 r. Rozwija ideę Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonych przez Banki Spółdzielcze. Uczy systematycznego oszczędzania, gospodarowania finansami, pokazuje pozytywne wzorce przedsiębiorczych postaw. Co roku w ramach Programu najmłodsi mierzą się w konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym", podczas którego m.in. wystawiają przedstawienie o oszczędzaniu i sprawdzają swoją wiedzę na temat finansów w turnieju. Gimnazjaliści i uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych rywalizują w konkursie "Spółdzielnia dobrych serc", gdzie mają za zadanie zorganizować zbiórkę pieniędzy na ważny społecznie cel. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłaszają do konkursu "Inkubator szkolnych biznesów" pomysły na własny biznes.

W maju obradowały Komisje Regionalne, które z blisko 200 szkół wyłoniły laureatów na etapie regionu.

W konkursie "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w regionie Warszawa I Grupa (szkoły małe), pierwsze miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych, drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Wąsewie oraz trzecie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim im. Marii Konopnickiej.

W konkursie "Spółdzielnia dobrych serc" w regionie Warszawa pierwszego miejsca nie wyłoniono a drugie zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim.

Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych. 

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!