Przewiń do góry

Bank Spółdzielczy w Wąsewie oferuje lokaty na przyszłość dziecka, dla małoletnich osób fizycznych, zakładane ze środków pochodzących z tytułu świadczenia wychowawczego w ramach Programu Rodzina 500+ wpływającego na rachunki bankowe prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Wąsewie, z oprocentowaniem 3% w skali roku.

Każdy rodzic z pewnością od samego początku myśli o tym, aby jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka i zagwarantować mu godziwy start w dorosłe życie.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu są lokaty dla dzieci w ramach programu 500 plus. Wyobraźmy sobie teraz, że ponownie mamy 18 lat. Do głowy przychodzą nam różne pomysły na rzyszłość - „pójdę na studia medyczne”, „chciałbym studiować za granicą”, „chciałbym mieć własne niewielkie mieszkanie”, „a może otworzę swój biznes?”. Po głębszym zastanowieniu zdajemy sobie jednak sprawę, że wdrożenie tych idei w życie będze trudne. Potrzebujemy pieniędzy by opłacić akademik lub stancję, kupić mieszkanie lub rozpocząć własną działalność. Na tym etapie życia, jeśli nie posiadamy znacznej ilości wolnych środków, jesteśmy zmuszeni zrezygnować z marzeń do czasu, aż zaoszczędzimy odpowiednią ilość kapitału. Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej i gotowi są na wiele, by zapewnić im udany start w dorosłe życie. Każdy rodzic pragnie, by jego syn czy córka mogli realizować swoje marzenia.

Długoterminowe oszczędzanie z myślą o przyszłości dzieci daje im szansę na samorealizację i spełnianie swoich planów, a dodatkowo zabezpiecza przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, które dopiero mogą nastąpić.

Rozważmy następujący przykład: podejmujemy decyzję o przeznaczaniu każdego roku 3 000 zł (250 zł na miesiąc) na długoterminową lokatę dla dziecka. Zakładamy, że średni zwrot z inwestycji wynosi 3% w skali roku, zaś kapitalizacja następuje co rok. Przyjmujemy także, że podatek od zysków kapitałowych utrzymał się przez 18 lat na tym samym poziomie, na którym jest obecnie i wynosi 19%. Spójrzmy, ile zgromadzimy środków za wskazane lata oszczędzania - podsumujmy przykład: przez 18 lat wpłaciliśmy w sumie 54 000 zł (co rok na konto dziecka przelewa- liśmy 3 000 zł). Po 18 latach uzbieraliśmy 67 619 zł (z odsetkami już po opodatkowaniu). Jest to prawie 14 000 zł więcej niż wpłaciliśmy - oto magia kapitalizacji odsetek.

Wpłacisz 500 zł miesięcznie - podwoisz sumę z tabeli. Można też wpłacać dowolną, inną kwotę.

tabelka500plus