Przewiń do góry

Klienci posiadający karty debetowe Visa i Mastercard wydane przez Bank Spółdzielczy w Wąsewie mogą korzystać z aplikacji Google Pay.

Czym jest Google Pay?
Google Pay to szybka, łatwa i bezpieczna metoda płacenia telefonem z systemem Android, tak samo jak zwykłą kartą. Aplikacja bezpiecznie przechowuje Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach, w aplikacjach i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.
W sklepach można wygodnie płacić telefonem wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe.
Miejsca te poznasz po jednym z symboli przy kasie:

Korzystanie z usługi jest:

  • Łatwe - wystarczy telefon z aplikacją Google Pay, by płacić za zakupy w sklepach czy w Internecie.
  • Bezpieczne - dane Twojej karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Płacąc Google Pay sprzedawca podczas transakcji widzi jedynie wirtualny numer konta przypisany do Twojej karty, której dane pozostają bezpieczne.
  • Bezpłatne - korzystanie z aplikacji Google Pay jest zupełnie darmowe.

Jak korzystać z Google Pay?
Przed skorzystanie z usługi należy upewnić się, że posiadane urządzenie mobilne obsługuje technologię NFC oraz posiada system Android w wersji 5.0 (Lollipop) lub wyższej.

Aby skorzystać z usługi należy pobrać ze sklepu Google Play aplikację Google Pay. Warto pamiętać, że konieczne jest posiadanie konta Google i zaakceptowanie warunków usługi. Po zarejestrowaniu się w aplikacji należy dodać wybraną kartę wydaną przez Bank Spółdzielczy w Wąsewie. Proces dodawania karty odbywa się na dwa sposoby, najprościej jest zrobić zdjęcie karty z poziomu aplikacji Google Pay lub wpisać wszystkie wymagane dane ręcznie. Zalecane jest by dodawana karta miała włączoną bezpłatną usługę 3D-Secure. Karta zostanie zapisana w Twoim telefonie tylko jeśli jest włączona blokada ekranu, gdy jej nie będzie aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.

Korzystanie z Google Play jest bezpłatne. W jednym urządzeniu można mieć dodanych wiele kart płatniczych. Jedna z kart ustawiona zostanie jako domyślna, przed dokonaniem procesu płatności można wskazać, którą kartą będziemy płacić. Na kartach dodanych do aplikacji obowiązują dokładnie te same limity płatnicze jakie użytkownik zdefiniował w Banku.

Jak płacić Google Pay?
Podczas płatności należy wybudzić urządzenie mobilne z uśpienia/blokady z dodaną wcześniej kartą i zbliżyć je do terminala. Przy płatnościach w sklepach stacjonarnych należy pamiętać o wcześniejszym włączeniu technologii NFC w telefonie. Aplikacja Google Pay zostanie uruchomiona automatycznie. Proces płatności przebiega identycznie jak w przypadku karty płatniczej. Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie, na ekranie telefonu zostanie wyświetlone potwierdzenie transakcji.

W przypadku płatności w aplikacjach, na stronach internetowych bądź w przypadku kupowania usług i produktów Google wystarczy wybrać stosowną opcję i postępować według instrukcji.

Google Pay działa za granicą, dokładnie tak samo jak w kraju.

Co w przypadku zmiany urządzenia/zgubienia/usuwania karty?
Podczas zmiany telefonu na inny lub nowszy użytkownik nie musi się niczym przejmować. Należy tylko pamiętać aby zalogować się dokładnie na to samo konto Google.

Użytkownik w każdym momencie może usunąć kartę z aplikacji, w przypadku utraty urządzenia wskazane jest zastrzeżenie karty plastikowej, co automatycznie pociągnie za sobą blokadę transakcji na karcie dodanej do aplikacji. Istnieje też możliwość usunięcia cyfrowej kopi karty z naszego konta Google po zalogowaniu się na nie.

Regulamin korzystania z kart Banku Spółdzielczego w Wąsewie w ramach Google Pay dostępny tutaj.